O Mnie

ZAWODOWO, czyli moje fotografie ślubne…

Fotografowanie ślubów i spotkania z Parami to dla mnie codzienność i życiowa pasja. Staram się nie ograniczać tylko do przygotowywania zbioru zdjęć ślubnych i zamknięcia tych ujęć w albumie ślubnym. Jako fotograf ślubny staram się dokumentować chwile, emocje, radość, łzy. W głębi serca wiem, że wybrałem najpiękniejszy zawód na świecie.

Kocham to co robię i staram się w tym być najlepszy. W 2015 rok otrzymałem tytuł „Ślubny Fotograf Roku 2015″ prestiżowej organizacji: Master Photographers International Organization (MPIO).

Grzegorz Płaczek, Greg Moment - Ślubny fotograf roku 2015

Jestem zdobywcą tytułu Międzynarodowy Fotograf Roku – Best Award 2014” IFPF oraz laureatem „Diamentowej Nagrody” za zdjęcie „Panna Młoda w Toskanii” na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Fotografii w Singapurze! W 2014 roku włoski magazyn „Just Married” zaliczył mnie do grona najlepszych fotografów ślubnych na świecie (szczegóły tutaj)! Otrzymałem także tytuł Bridelle.pl: „Trendsetters – kategoria: Najpiękniejszy Polski Ślub„. Otrzymałem liczne „Złote Nagrody” prestiżowej organizacji Society of Wedding & Portrait Photographers SWPP. W rocznym konkursie 1/2 WPPI 2015 w USA otrzymałem aż 8 nagród „Silver Award – Honors of Excellence” i tym samym otrzymałem tytuł „Associate of WPPI”.


Ceremonia rozdania nagród MPA 2016/2017 & tytuł Fotografa Roku dla Grzegorza: tutaj.

Zdobyłem także prestiżowy tytuł „Fotografa Roku” organizacji Master Photographers Association w kategorii: "Portret kreatywny 2016/2017", a w "Braut Foto Award 2016" otrzymałem nominację "TOP 10" konkursu!

Fotograf roku 2015 - Greg Moment - Grzegorz Płaczek

Fotograf roku 2014 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Mój reportaż ślubny opowiada historię. Historię o Parze Młodej, domu, gościach i niecodziennej atmosferze, która pojawia się w tym dniu – dniu ślubu. Przygotowując reportaż staram się z wszystkich sił, aby powstał zbiór zdjęć pełen świateł, bajkowych cieni oraz kolorów. Patrząc na świat szeroko, nie uciekam od maleńkich detali – obrączek, kolczyków, drżących dłoni, objęć, spojrzeń puszczonych ukradkiem.

Moje zdjęcia ślubne i fotografia ślubna to sposób na pokazanie tego, co na pierwszy rzut oka ukryte. O moich codziennych zmaganiach z fotograficzną rzeczywistością można przeczytać na moim blogu. Od kilku lat, będąc także Ambasadorem firm „Phase One”, „Eizo” oraz „Dedolight”, wspieram fotografów w ich rozwoju, prowadząc dla nich warsztaty fotograficzne. Jestem autorem wielu opracowań dla fotografów ślubnych, a nakład mojej książki: „Biblia fotografa ślubnego” wyczerpał się (mam nadzieję na kolejną książkę, nad którą obecnie pracuję).

Master photography award 2016/17 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Moje zdjęcia były publikowane w wielu czasopismach i magazynach dla kobiet, m.in. we Wspaniałym ślubie, S jak ślub, Warszawskim poradniku ślubnym, Foto, Naszym ślubie, Faktach, Młodej Parze, czy Dream Weddings Magazine. Od 2015 roku jestem w grupie „Phottix Pro Team” i będąc Ambasadorem Phottix’a wspieram fotografów w zakresie doboru najlepszego oświetlenia.

International photographer of the year 2014 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Jako fotograf ślubny pracowałem niemal już na całym świecie. Poza Polską, fotografowałem również m.in. w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Słowacji, Egipcie, Austrii, Belgii, Meksyku, Irlandii, Chorwacji, Rumunii, Malezji, Kuala Lumpur, Hiszpanii, we Włoszech, na Litwie, w Mozambiku, na Mauritiusie… czy na Malediwach.

Prowadziłem kilkadziesiąt edycji warsztatów dla zawodowców dla Szkoły Obrazu oraz Europejskiej Akademii Fotografii z zakresu fotografii ślubnej, a od 2013 roku prowadzę warsztaty dla Akademii Nikona z zakresu ślubnej fotografii reportażowej.

Byłem gościem programów telewizyjnych poza Polską (ostatnio w Macedonii), a w mojej ojczyźnie gościłem w programach: „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie” oraz „Studio Weekend w Polsacie”. Programy poświęcone były najnowszym trendom w fotografii ślubnej.

W swojej pracy polegam na:

 • Aparat Nikon d3s
 • Aparat Nikon d3
 • Obiektyw 14-24 f/2.8 Nikkor
 • Obiektyw 28 f/1.8 Nikkor
 • Obiektyw 50mm f/1.4 Nikkor
 • Obiektyw 85mm f/1.8 Nikkor
 • Obiektyw makro 105mm f/2.8 Nikkor
 • Lampa Speedlite SB-900
 • Lampa Speedlite SB-910
 • Lampy systemowe Phottix
 • Lampa Indra
 • LED
 • IceLight
 • iLight oraz Dedolight…

Grzegorz „Moment” Płaczek jest sponsorowany & wspierany przez:

loga sponsorów

A PO PRACY, czyli gdy aparat zostaje w plecaku…

… fruwam ponad codziennością
… biegnę w nieokreśloną przestrzeń
… milczę pochłaniając to co widzę
… oddycham każdą chwilą
… wpadam w sidła emocji
… toczę się ku dobru
… tęsknię za chwilą
… wypatruję pierwszej łzy
… zanurzam się w rzece zasłyszanych słów
… zawzięcie próbuję oddzielać to co ważne
… zatrzymuję pędzący czas na moment
… czuję się bezpiecznie i beztrosko
… odkrywam cudowne pokłady miłości
… napawam się moją mocą zamrażania życia.

Jaki jestem? Lubie, gdy życie nie wkłada mi ciepłych kapci na nogi. Lubię być, czuć i żyć. Lubię fruwać…

 Motolotnia - Grzegorz Płaczek, Greg Moment

 

A….. po pracy, wskakuję na chwilę w świat mojej drugiej miłości, czyli w świat dobrych słów i muzyki… Poniżej dzielę się z Wami moja nową, niedawno napisaną i skomponowaną piosenką.
Słowa: Grzegorz (czyli ja…) oraz Monika Wiśniewska
Muzyka: Grzegorz (czyli ja…)
Gitara i śpiew: Grzegorz (czyli ja…)
Tytuł piosenki: „Powiem Ci…”

 

A oto moja pierwsza piosenka, nagrana przed wielu, wielu laty…
Słowa: Monika Wiśniewska
Muzyka: Monika Wiśniewska
Śpiew: Grzegorz (czyli ja…)
Tytuł piosenki: „Kamieniem”

 

Zdarzają mi się także skoki z wysokości 4 kilometrów i osiągnięcie prędkości ponad 200 km/h, żeby poznać także inne emocje, niż ślubne.

Grzegorz Płaczek - spadochron
Grzegorz Płaczek - Spadochron skok