O Mnie
ZAWODOWO, czyli moje fotografie ślubne
Fotografowanie ślubów i spotkania z Parami to dla mnie codzienność i życiowa pasja. Staram się nie ograniczać tylko do przygotowywania zbioru zdjęć ślubnych i zamknięcia tych ujęć w albumie ślubnym. Jako fotograf ślubny staram się dokumentować chwile, emocje, radość, łzy. W głębi serca wiem, że wybrałem najpiękniejszy zawód na świecie.

Kocham to, co robię i staram się w tym być najlepszy.

Zapraszam do kontaktu!

Wierzę, że jeden obraz może powiedzieć często więcej, niż tysiące słów. Pozwólcie zatem, że opowiem o moim świecie poprzez krótki film, który stworzył o mnie Sergio Duarte:

W latach 2019-2021 byłem oficjalnym Ambasadorem marki Nikon.
Zapraszam także do obejrzenia wywiadu ze mną, gdzie mówię o swoim życiu, pasji i fotografii ślubnej: www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/grzegorz-moment-placzek-milosc


W 2018 roku zdobyłem I miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie fotograficznym na świecie WPPI w kategorii: "Pan młody - sesja w dniu innym niż ślub" w Las Vegas!


W 2015 rok otrzymałem tytuł „Ślubny Fotograf Roku 2015″ prestiżowej organizacji: Master Photographers International Organization (MPIO).

Grzegorz Płaczek, Greg Moment - Ślubny fotograf roku 2015


Pierwsze miejsce dla Grzegorza w kategorii: "Portret Avant Garde" w corocznym prestiżowym konkursie SWPP w Londynie... W 2018 roku także byłem zaszczycony móc dzielić się swoją pasją z widownią ponad 1000 fotografów w Brazylii!

 

W 2018 roku wygrałem także w kategorii: "Portret Avant Garde" w prestiżowym konkursie SWPP w Londynie:


Wygrałem także w konkursie Master Photographers Association w 2018 roku moim zdjęciem pana młodego, które powstało w dniu ślubu. Jestem zdobywcą tytułu Międzynarodowy Fotograf Roku – Best Award 2014 IFPF oraz laureatem Diamentowej Nagrody za zdjęcie „Panna Młoda w Toskanii” na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Fotografii w Singapurze,. W 2014 roku włoski magazyn „Just Married” zaliczył mnie do grona

Zdobyłem także tytuł Fotografa Roku 2016 w kategorii "Portret kreatywny" prestiżowej organizacji MPA z Wielkiej Brytanii.

 

Zdobyłem także prestiżowy tytuł „Fotografa Roku” organizacji Master Photographers Association w kategorii: "Portret kreatywny 2016/2017", a w "Braut Foto Award 2016" otrzymałem nominację "TOP 10" konkursu!

W 2017 roku zająłem III miejsce w kategorii "Pan Młody w dniu ślubu" najbardziej prestiżowym konkursie na świecie dla fotografów ślubnych w Las Vegas WPPI:Fotograf roku 2015 - Greg Moment - Grzegorz Płaczek

Fotograf roku 2014 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Mój reportaż ślubny opowiada historię. Historię o Parze Młodej, domu, gościach i niecodziennej atmosferze, która pojawia się w tym dniu – dniu ślubu. Przygotowując reportaż staram się z wszystkich sił, aby powstał zbiór zdjęć pełen świateł, bajkowych cieni oraz kolorów. Patrząc na świat szeroko, nie uciekam od maleńkich detali – obrączek, kolczyków, drżących dłoni, objęć, spojrzeń puszczonych ukradkiem.

Moje zdjęcia ślubne i fotografia ślubna to sposób na pokazanie tego, co na pierwszy rzut oka ukryte. O moich codziennych zmaganiach z fotograficzną rzeczywistością można przeczytać na moim blogu. Od kilku lat, będąc także Ambasadorem firm Dedolight, Phottix i Microsoft wspieram fotografów w ich rozwoju, prowadząc dla nich warsztaty fotograficzne.

Jestem autorem wielu opracowań dla fotografów ślubnych, a nakład mojej książki: „Biblia fotografa ślubnego” z wyczerpał się. W 2017 roku pokazała się aktualizacja książki.

Mam przyjemność być wśród członków międzynarodowej grupy Global Eizo Ambassadors:

W 2017 roku zostałem Ewangelistą marki Wacom, z czego jestem bardzo dumny.

Master photography award 2016/17 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Moje zdjęcia były publikowane w wielu czasopismach i magazynach dla kobiet, m.in. we Wspaniałym ślubie, S jak ślub, Warszawskim poradniku ślubnym, Foto, Naszym ślubie, Faktach, Młodej Parze, czy Dream Weddings Magazine. Od 2015 roku jestem w grupie „Phottix Pro Team” i będąc Ambasadorem Phottix’a wspieram fotografów w zakresie doboru najlepszego oświetlenia.

International photographer of the year 2014 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Jako fotograf ślubny pracowałem niemal już na całym świecie. Poza Polską, fotografowałem również m.in. w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Słowacji, Egipcie, Austrii, Belgii, Meksyku, Irlandii, Brazylii, Kostaryce, Chorwacji, Rumunii, Malezji, Kuala Lumpur, Hiszpanii, we Włoszech, na Litwie, w Mozambiku, na Mauritiusie… czy na Malediwach.


Prowadziłem kilkadziesiąt edycji warsztatów dla zawodowców dla Szkoły Obrazu oraz Europejskiej Akademii Fotografii z zakresu fotografii ślubnej, a w latach 2013-2021 prowadziłem warsztaty dla Akademii Nikona z zakresu ślubnej fotografii reportażowej oraz edycji zdjęć.


Byłem gościem programów telewizyjnych poza Polską (ostatnio w Macedonii), a w mojej ojczyźnie gościłem w programach: „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie” oraz „Studio Weekend w Polsacie”. Programy poświęcone były najnowszym trendom w fotografii ślubnej.

W swojej pracy polegam na:

 • Aparat Nikon D5
 • Aparat Nikon D6
 • OBIEKTYW AF-S NIKKOR 70-200 MM F/2.8E FL ED VR
 • OBIEKTYW NIKKOR MICRO 105 MM F/2.8
 • OBIEKTYW NIKKOR 35 MM F/1.4
 • OBIEKTYW NIKKOR 14-24 MM F/2.8
 • OBIEKTYW NIKKOR 50 MM F/1.4
 • Lampa Speedlite SB-900
 • Lampa Speedlite SB-910
 • Lampy systemowe Phottix
 • Lampa Indra 360 oraz 500
 • LED
 • iceLight II oraz Dedolight…


A PO PRACY, czyli gdy aparat zostaje w plecaku… … fruwam ponad codziennością… biegnę w nieokreśloną przestrzeń… milczę pochłaniając to co widzę… oddycham każdą chwilą… wpadam w sidła emocji… toczę się ku dobru… tęsknię za chwilą… wypatruję pierwszej łzy… zanurzam się w rzece zasłyszanych słów… zawzięcie próbuję oddzielać to co ważne… zatrzymuję pędzący czas na moment… czuję się bezpiecznie i beztrosko… odkrywam cudowne pokłady miłości… napawam się moją mocą zamrażania życia.

Jaki jestem? Lubie, gdy życie nie wkłada mi ciepłych kapci na nogi. Lubię być, czuć i żyć. Lubię fruwać…

Zdarzają mi się skoki z wysokości 4 kilometrów i osiągnięcie prędkości ponad 200 km/h, żeby poznać także inne emocje, niż ślubne.

Grzegorz Płaczek - spadochron
Grzegorz Płaczek - Spadochron skok