O Mnie
ZAWODOWO, czyli moje fotografie ślubne
Fotografowanie ślubów i spotkania z Parami to dla mnie codzienność i życiowa pasja. Staram się nie ograniczać tylko do przygotowywania zbioru zdjęć ślubnych i zamknięcia tych ujęć w albumie ślubnym. Jako fotograf ślubny staram się dokumentować chwile, emocje, radość, łzy. W głębi serca wiem, że wybrałem najpiękniejszy zawód na świecie.

Kocham to, co robię i staram się w tym być najlepszy.

Zapraszam do kontaktu!

Wierzę, że jeden obraz może powiedzieć często więcej, niż tysiące słów. Pozwólcie zatem, że opowiem o moim świecie poprzez krótki film, który stworzył o mnie Sergio Duarte:

W 2019 roku zostałem oficjalnym Ambasadorem marki Nikon. 

Nikon to marka, która mnie wspiera, a ja wspieram całym sercem markę. Pamiętajcie: Ambasadorzy marki Nikon są upoważnieni przez Nikon do przedstawiania ogólnej publiczności oraz profesjonalnym twórcom obrazów, możliwości i sposobów wykorzystania produktów do przetwarzania obrazów Nikon, jednak ekspresywna zawartość ich prac stanowi ich wyłączną własność. Ambasadorzy marki Nikon są niezależnymi wykonawcami i artystami wizualnymi, a nie pracownikami Nikon. Ambasadorzy marki Nikon ponoszą odpowiedzialność za treść ich fotografii, stron internetowych, wystaw i obrazów oraz za sposób uzyskania takich treści i obrazów. Wszelkie komunikaty, przekonania lub poglądy wyrażane na zdjęciach, stronach internetowych, wystawach lub obrazach Ambasadora nie muszą odzwierciedlać opinii, przekonań lub poglądów Nikon lub pracowników Nikon. Niemniej moje serce oddałem tej marce i oby tak było jak najdłużej... Zapraszam także do obejrzenia wywiadu ze mną, gdzie mówię o swoim życiu, pasji i fotografii ślubnej: www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/grzegorz-moment-placzek-milosc


W 2018 roku zdobyłem I miejsce w najbardziej prestiżowym konkursie fotograficznym na świecie WPPI w kategorii: "Pan młody - sesja w dniu innym niż ślub" w Las Vegas!


W 2015 rok otrzymałem tytuł „Ślubny Fotograf Roku 2015″ prestiżowej organizacji: Master Photographers International Organization (MPIO).

Grzegorz Płaczek, Greg Moment - Ślubny fotograf roku 2015


Pierwsze miejsce dla Grzegorza w kategorii: "Portret Avant Garde" w corocznym prestiżowym konkursie SWPP w Londynie... W 2018 roku także byłem zaszczycony móc dzielić się swoją pasją z widownią ponad 1000 fotografów w Brazylii!

 

W 2018 roku wygrałem także w kategorii: "Portret Avant Garde" w prestiżowym konkursie SWPP w Londynie:


Wygrałem także w konkursie Master Photographers Association w 2018 roku moim zdjęciem pana młodego, które powstało w dniu ślubu:

 

Jestem zdobywcą tytułu Międzynarodowy Fotograf Roku – Best Award 2014 IFPF oraz laureatem Diamentowej Nagrody za zdjęcie „Panna Młoda w Toskanii” na Międzynarodowym Festiwalu Filmu i Fotografii w Singapurze,. W 2014 roku włoski magazyn „Just Married” zaliczył mnie do grona

Zdobyłem także tytuł Fotografa Roku 2016 w kategorii "Portret kreatywny" prestiżowej organizacji MPA z Wielkiej Brytanii.

 

Zdobyłem także prestiżowy tytuł „Fotografa Roku” organizacji Master Photographers Association w kategorii: "Portret kreatywny 2016/2017", a w "Braut Foto Award 2016" otrzymałem nominację "TOP 10" konkursu!

W 2017 roku zająłem III miejsce w kategorii "Pan Młody w dniu ślubu" najbardziej prestiżowym konkursie na świecie dla fotografów ślubnych w Las Vegas WPPI:Fotograf roku 2015 - Greg Moment - Grzegorz Płaczek

Fotograf roku 2014 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Mój reportaż ślubny opowiada historię. Historię o Parze Młodej, domu, gościach i niecodziennej atmosferze, która pojawia się w tym dniu – dniu ślubu. Przygotowując reportaż staram się z wszystkich sił, aby powstał zbiór zdjęć pełen świateł, bajkowych cieni oraz kolorów. Patrząc na świat szeroko, nie uciekam od maleńkich detali – obrączek, kolczyków, drżących dłoni, objęć, spojrzeń puszczonych ukradkiem.

Moje zdjęcia ślubne i fotografia ślubna to sposób na pokazanie tego, co na pierwszy rzut oka ukryte. O moich codziennych zmaganiach z fotograficzną rzeczywistością można przeczytać na moim blogu. Od kilku lat, będąc także Ambasadorem firm Dedolight, Phottix i Microsoft wspieram fotografów w ich rozwoju, prowadząc dla nich warsztaty fotograficzne.

Jestem autorem wielu opracowań dla fotografów ślubnych, a nakład mojej książki: „Biblia fotografa ślubnego” z wyczerpał się. W 2017 roku pokazała się aktualizacja książki.

Mam przyjemność być wśród członków międzynarodowej grupy Global Eizo Ambassadors:

W 2017 roku zostałem Ewangelistą marki Wacom, z czego jestem bardzo dumny.

Master photography award 2016/17 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Moje zdjęcia były publikowane w wielu czasopismach i magazynach dla kobiet, m.in. we Wspaniałym ślubie, S jak ślub, Warszawskim poradniku ślubnym, Foto, Naszym ślubie, Faktach, Młodej Parze, czy Dream Weddings Magazine. Od 2015 roku jestem w grupie „Phottix Pro Team” i będąc Ambasadorem Phottix’a wspieram fotografów w zakresie doboru najlepszego oświetlenia.

International photographer of the year 2014 - Greg Moment, Grzegorz Płaczek

Jako fotograf ślubny pracowałem niemal już na całym świecie. Poza Polską, fotografowałem również m.in. w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Słowacji, Egipcie, Austrii, Belgii, Meksyku, Irlandii, Brazylii, Kostaryce, Chorwacji, Rumunii, Malezji, Kuala Lumpur, Hiszpanii, we Włoszech, na Litwie, w Mozambiku, na Mauritiusie… czy na Malediwach.


Prowadziłem kilkadziesiąt edycji warsztatów dla zawodowców dla Szkoły Obrazu oraz Europejskiej Akademii Fotografii z zakresu fotografii ślubnej, a od 2013 roku prowadzę warsztaty dla Akademii Nikona z zakresu ślubnej fotografii reportażowej.


Byłem gościem programów telewizyjnych poza Polską (ostatnio w Macedonii), a w mojej ojczyźnie gościłem w programach: „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie” oraz „Studio Weekend w Polsacie”. Programy poświęcone były najnowszym trendom w fotografii ślubnej.

W swojej pracy polegam na:

 • Aparat Nikon D5 (dwa korpusy)
 • OBIEKTYW AF-S NIKKOR 70-200 MM F/2.8E FL ED VR
 • OBIEKTYW NIKKOR MICRO 105 MM F/2.8
 • OBIEKTYW NIKKOR 35 MM F/1.4
 • OBIEKTYW NIKKOR 14-24 MM F/2.8
 • OBIEKTYW NIKKOR 50 MM F/1.4
 • Lampa Speedlite SB-900
 • Lampa Speedlite SB-910
 • Lampy systemowe Phottix
 • Lampa Indra 360 oraz 500
 • LED
 • iceLight II oraz Dedolight…
Więcej o moim sprzęcie można także znaleźć na oficjalnej stronie marki Nikon tutaj.


A PO PRACY, czyli gdy aparat zostaje w plecaku… … fruwam ponad codziennością… biegnę w nieokreśloną przestrzeń… milczę pochłaniając to co widzę… oddycham każdą chwilą… wpadam w sidła emocji… toczę się ku dobru… tęsknię za chwilą… wypatruję pierwszej łzy… zanurzam się w rzece zasłyszanych słów… zawzięcie próbuję oddzielać to co ważne… zatrzymuję pędzący czas na moment… czuję się bezpiecznie i beztrosko… odkrywam cudowne pokłady miłości… napawam się moją mocą zamrażania życia.

Jaki jestem? Lubie, gdy życie nie wkłada mi ciepłych kapci na nogi. Lubię być, czuć i żyć. Lubię fruwać…


Często wskakuję na chwilę w świat mojej drugiej miłości, czyli w świat dobrych słów i muzyki… Poniżej dzielę się z Wami moja nową, niedawno napisaną i skomponowaną piosenką.
Słowa: Grzegorz (czyli ja…) oraz Monika Wiśniewska Muzyka: Grzegorz (czyli ja…) Gitara i śpiew: Grzegorz (czyli ja…)Tytuł piosenki: „Powiem Ci…”


A oto moja pierwsza piosenka, nagrana przed wielu, wielu laty…Słowa: Monika Wiśniewska. Muzyka: Monika Wiśniewska. Śpiew: Grzegorz (czyli ja…). Tytuł piosenki: „Kamieniem”.


Zdarzają mi się także skoki z wysokości 4 kilometrów i osiągnięcie prędkości ponad 200 km/h, żeby poznać także inne emocje, niż ślubne.

Grzegorz Płaczek - spadochron
Grzegorz Płaczek - Spadochron skok