Blog

Najlepszy fotograf ślubny i najpiękniejsze zdjęcia. Nie tylko ślubne...

Niedawno odbyła się jedna z największych konwencji fotograficznych w Europie SWPP. Kim jest najlepszy fotograf ślubny? Kto robi najpiękniejsze zdjęcia ślubne, studyjne, noworodkowe, etc.? Zapraszam do galerii zdjęć zwycięzców. Wierzę, że warto uczyć się od najlepszych fotografów na świecie... 
Social media icons

Reportaż ślubny i zdjęcia ślubne bez edycji - jak wyglądają pliki prosto z aparatu Nikon D5?

Czy obecnie przygotowując zdjęcia ślubne konieczny jest Photoshop? Jak wyglądają zdjęcia i pliki cyfrowe prosto z aparatu? Przygotowałem dla Was coś niezwykłego - niemal 200 ujęć z prawdziwego ślubu w Krakowie, który szczerze pokazuje jakość sprzętu, którym pracuję na co dzień i to jak widzę parę... bez Photoshop'a. Ale zacznijmy od... końca. Gotowi?
Social media icons

Cena za zdjęcia ślubne i fotografa ślubnego - ile powinna wynosić? Jak powinien wyglądać cennik za zdjęcia ślubne?

Ile powinna wynosić cena za zdjęcia ślubne i fotografa ślubnego? Czy cennik za zdjęcia ślubne powinien zakładać realne koszty, które ponosi fotograf ślubny? Czy w Polsce cena za reportaż ślubny jest odpowiednio skalkulowana i czy cena za fotografa ślubnego jest dopasowana do realiów dnia codziennego?

Social media icons

Luksusowy ślub i styl glamour – na co fotograf powinien zwrócić uwagę fotografując luksusowy ślub w stylu glamour?

Nie pieniądze decydują o tym, jak bardzo udane będzie wesele i jak długo przetrwa miłość. Niemniej luksusowy ślub w stylu glamour wymaga od fotografa ślubnego czujności, aby zdjęcia ukazywały estetyczny przepych, luksus i piękno, czyli jednym słowem: styl glamour. Jak zdefiniować: luksusowy ślub i styl glamour? Jak taki ślub różni się od zwykłego ślubu? Oto kilka myśli i spostrzeżeń z mojej codzienności fotografa ślubnego... 

Social media icons

Jak zaplanować i przygotować najpiękniejszy plener ślubny? Ślubna sesja plenerowa bez wpadki.

Jak zaplanować i przygotować najpiękniejszy plener ślubny? Co fotograf ślubny i para młoda muszą wiedzieć o plenerze ślubnym? Co fotograf ślubny i przyszła para młoda muszą wiedzieć, aby plener ślubny zaowocował najpiękniejszymi zdjęciami? Oto kilka wskazówek... 
Social media icons

Polsko-szkocki ślub, czyli szkockie tradycje weselne i ślub w szkocką kratę w Polsce

Można pomyśleć, że Szkoci są legendarnymi sknerusami. Jako fotograf ślubny mogę szepnąć, iż nic bardziej mylnego. Chciałem podzielić się z Wami dziś moim szkocko-polskim reportażem. Reportażem pełnym pięknych polskich i szkockich tradycji. Reportażem, który mam nadzieję udowadnia, że miłość nie ma granic.
Social media icons

Najpiękniejsze miejsca w Warszawie, czyli udany reportaż i sesja ślubna

Kilka kolejnych przemyśleń i fotograficznych wskazówek dla fotografów oraz zakochanych par, które planują swój reportaż ślubny w Warszawie lub chodzi im po głowie fotograficzna ślubna sesja plenerowa w Warszawie. Czy Warszawa daje szansę, aby się na chwilę zatrzymać?
Social media icons

Sesja plenerowa w Wenecji, czyli fotograficzny plener ślubny i romantyczna Wenecja.

Kilka przemyśleń i fotograficznych wskazówek dla tych, którym marzy się fotograficzna sesja plenerowa w Wenecji, czyli plener ślubny i romantyczna Wenecja.
Social media icons

Najlepszy fotograf ślubny Polska - czy ktoś taki istnieje? Kim jest najdroższy fotograf ślubny w Polsce?

Czy najlepszy fotograf ślubny i najdroższy fotograf ślubny w Polsce to ta sama osoba? Kto decyduje o tym, kto jest na jakim poziomie? Czy ranking fotografów ślubnych ma sens? Kim jest najdroższy fotograf ślubny w Polsce? 


Social media icons

Najczęstsze błędy, które popełniają pary młode w dniu ślubu

Kiedy fotografujesz śluby kilkanaście lat, zaczynasz zauważać najczęstsze błędy, które popełnia pani młoda lub para młoda wspólnie. To małe, często niezauważalne przez innych błędy, które często nie rujnują dnia ślubu, ale mogą wpłynąć negatywnie na odbiór tego pięknego dnia lub mocno utrudnić jego przebieg.


Social media icons