Blog
Kilka przemyśleń i fotograficznych wskazówek dla tych, którym marzy się fotograficzna sesja plenerowa w Wenecji, czyli plener ślubny i romantyczna Wenecja.
Social media icons

Czy najlepszy fotograf ślubny i najdroższy fotograf ślubny w Polsce to ta sama osoba? Kto decyduje o tym, kto jest na jakim poziomie? Czy ranking fotografów ślubnych ma sens? Kim jest najdroższy fotograf ślubny w Polsce? 


Social media icons

Kiedy fotografujesz śluby kilkanaście lat, zaczynasz zauważać najczęstsze błędy, które popełnia pani młoda lub para młoda wspólnie. To małe, często niezauważalne przez innych błędy, które często nie rujnują dnia ślubu, ale mogą wpłynąć negatywnie na odbiór tego pięknego dnia lub mocno utrudnić jego przebieg.


Social media icons
Przygotowałem dla Was listę zdjęć i najważniejsze ujęcia w dniu ślubu. To pewnego rodzaju zbiór ujęć, które zwykle przeważają wśród zdjęć ślubnych, które opowiadają historię tego cudownego dnia. Nie oznacza to, że każdy reportaż ślubny musi być taki sam. To raczej drogowskaz dla fotografów i przydatne lektura dla młodych par! Ten przykład "zaplanowanego" reportażu ślubnego nie może oczywiście wprowadzić sztuczności. Zdjęcia ślubne nadal muszą być spontaniczne i ze świeżym spojrzeniem.

Social media icons
Wiesz, że istnieje sposób, aby dodawać zdjęcia / story / relacje z poziomu komputera? Co więcej nie trzeba dodatkowych programów, logowań, etc. Sprawdź, jak zwiększyć wydajność w pracy i codziennym prowadzeniu konta na Instagramie!
Social media icons
Fotografia ślubna nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście mamy do wyboru cały szereg książek i poradników, które podpowiedzą nam, jak robić dobre zdjęcia, jak pracować światłem oraz jaki wybrać sprzęt. Brakuje w nich niestety porad, w jaki sposób radzić sobie z nerwami, które często są największa bolączką początkującego fotografa.
Social media icons
Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego? Kilka wskazówek dla zakochanych Par. Czy fotograf ślubny musi być koniecznie z Warszawy?
Social media icons
Ja oczami Sergio Duarte z Portugalii...
Social media icons
Konwencja SWPP zakończyła się cudowną informacją.
Social media icons
Wraz z Roger Tanem będę ponownie prowadził warsztaty w Tajlandii.
Social media icons