Blog

Najpiękniejsze miejsca w Warszawie, czyli udany reportaż i sesja ślubna

Kilka kolejnych przemyśleń i fotograficznych wskazówek dla fotografów oraz zakochanych par, które planują swój reportaż ślubny w Warszawie lub chodzi im po głowie fotograficzna ślubna sesja plenerowa w Warszawie. Czy Warszawa daje szansę, aby się na chwilę zatrzymać?

Dziś chciałem podzielić się z Wami kilkoma przemyśleniami związanymi z moją codzienną pracą w naszej stolicy. Czy czując pęd Warszawy istnieje szansa, że możemy zatrzymać się na chwilę i zorganizować ślubną sesję zdjęciową? Czy sesja zaręczynowa w Warszawie może być romantyczna? Czy plener ślubny i Warszawa to dobre połączenie? Czy reportaż ślubny w Warszawie da się zaplanować? Jak jest naprawdę? Na co zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek i przemyśleń, które mam nadzieję, wydadzą się Wam przydatne.

Fotograf ślubny Warszawa i sesja zaręczynowa

Sesja zaręczynowa w centrum Warszawy zawsze wiąże się z tym, że wkoło zakochanej "kręcą się" inni ludzie, którzy często nie pasują stylistycznie do romantycznych ujęć z sesji zaręczynowej. Zatem dobrze, aby fotograf ślubny z Warszawy wcześniej przygotował sobie listę uliczek i miejsc, które chce odwiedzić z parą młodą.

Większość Par, które na co dzień mieszkają poza Polską, marzą o sesji zaręczynowej z Pałacem Kultury i Nauki w tle. Zatem warto tak zaplanować czas pracy, aby sesja zaręczynowa w Warszawie odbywała się w okolicach złotej godziny albo kończyła się późnym popołudniem. Wówczas istnieje duża szansa, że uda się utrwalić miłość i zakochaną parę z odpowiednią dla Warszawy architekturą w tle. Oczywiście istnieje wiele pięknych miejsc w stolicy, w których możne zrealizować sesję zaręczynową, ale należy pamiętać, aby ostatecznie czuć było zapach Warszawy i jej klimat.

Fotograf ślubny wykonując profesjonalne zdjęcia ślubne w Warszawie np. wyłącznie w parku można wpaść w pułapkę, iż sesja nie będzie przesycona miejskim klimatem..

Poniżej kilka ujęć z sesji zaręczynowej w Warszawie i mapka, gdzie można pokusić się o ciekawe kadry. Te miejsca należy też wziąć pod uwagę, jeśli w grę wchodzi plener W Warszawie. Warto pamiętać, iż w bezpośrednim niemal pobliżu Pałacu Kultury i Nauki ciekawy miejsca na romantyczna kadry daje:
 • Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego,
 • skromny Park Świętokrzyski,
 • popularny Ogród Saski,
 • dach Biblioteki Uniwersyteckiej,
 • a z ul. Złotej ładnie rysuje się perspektywa, którą można wykorzystać podczas fotografowania.
Na sesję zaręczynową warto przeznaczyć nieco więcej czasu – ten dzień to świetna okazja, aby para zakochanych poznała się bliżej z fotografem, co przyniesie korzyści w postaci większego komfortu pracy w dniu ślubu. Nie każda "stylizacja" pary będzie pasować do Warszawy, więc warto o tym pamiętać. Ubiór powinien pasować klimatem do rodzaju kadrów, na które umówiliście się z Waszym fotografem ślubnym w Warszawie. Podczas sesji zaręczynowej warto mieć wodę mineralną oraz paczkę chusteczek higienicznych. Im mniej "dodatkowych" toreb, na które trzeba zwracać uwagę podczas fotografowania – tym lepiej!

sesja zaręczynowa w Warszawie

sesja zaręczynowa w Warszawie

sesja zdjęciowa przy Pałacu Kultury

Idealne miejsce na ślub - mapa Warszawy

Sesja zaręczynowa to najczęściej pierwszy krok współpracy pomiędzy parą, a fotografem. Potem już czas na fotograficzny reportaż ślubny w Warszawie i ewentualnie na sesję plenerową po ślubie.

Reportaż ślubny w Warszawie – czy to na pewno się uda?

Czy reportaż ślubny w Warszawie lub w innych miastach, a nawet wsiach będzie się czymś różnić? Jak szczerze odpowiedzieć na tak postawione pytanie? Oczywiście najłatwiej, planując ślub w Warszawie, skontaktować się z odpowiednim konsultantem ślubnym. Spośród wielu firm, na terenie Warszawy warto polecić te najlepsze:


To zdecydowanie liderzy w planowaniu ślubów w stolicy i okolicach. Niestety, konsultanci ślubni nie są dla każdego i często brak konsultantów skutkuje tym, że w dniu ślubu pojawią się wpadki ;) Niektórzy podchodzą do tego z luzem, niektórzy jednak wolą tego stresu uniknąć. Oto przykład zdjęcia, które ciężko sobie wyobrazić na ul. Marszałkowskiej:

Miejsca na ślub w Warszawie

Zgodzicie się? No bo jak? Fakt! Wszystko jest możliwe, ale o wiele łatwiej o taki ślubny "szyld" poza dużymi miastami. Niemniej to nic straconego. Można nadrobić innymi gadżetami, bądź słodkimi niespodziankami. Oto przykład:Z mojej perspektywy i moich obserwacji wynika, iż o wiele częściej tego typu elementy, które podkreślają wagę tego dnia pojawiają się w dużych miastach i Warszawie, niż na wsiach. W gminach i na wsiach natomiast można sobie pozwolić na inną ślubną ekstrawagancję. Przykład kadru? Proszę bardzo!

Reportaż ślubny w Warszawie

Miłość pozostaje taka sama, ale sama lokalizacja wpływa na klimat i tego, jak przebiegnie reportaż ślubny w Warszawie. Pozostałe elementy tego dnia pozostają raczej podobnie, przy czym w dużych miastach, a zwłaszcza Warszawie i okolicach, łatwiej o piękne lokalizacje lub wystawne hotele lud domy weselne. Oczywiście zawsze znajdzie się wyjątek, ale w przypadku stolicy (nie należy zapomnieć o Krakowie!) łatwiej o miłe dla oka lokalizacje. Oczywiście fotograf ślubny z Warszawy podczas przygotowań pani młodej do ślubu będzie miał ten sam zakres pracy. Fotografowanie butów lub przygotowań pary wyglądają tak samo. Największa różnica jednak jest taka, że w Warszawie w centrum wynajęty fotograf na wesele w Warszawie musi czasem zacząć szukać miejsca parkingowego 30 minut wcześniej, co nie zdarza się w mniejszych miejscowościach. Zawsze jadąc na pani młodej, która rozpoczyna swój makijaż, planuję swój przyjazd odpowiednio wcześniej. Niestety ostatnio nie jest lepiej w Krakowie, czy Wrocławiu. W Warszawie trudniej także o bramy, które nagminnie zdarzają się na wsiach i są nieodłączną częścią dnia ślubu i reportażu ślubnego, który przecież musi składać się z tego typu profesjonalnych zdjęć ślubnych, prezentujących tak wyjątkowe momenty.

Reportaż ślubny - zdjęcie butów

Reportaż ślubny

Reportaż ślubny Warszawa

Warszawa reportaż ślubny

Pan Młody w Warszawie

Panna Młoda w Warszawie

Reportaż ślubny w Warszawie

Suknia ślubna w Warszawie

Portret Pana Młodego

Reportaż ślubny Warszawa i zakochane pary z różnych zakątków świata


Fotograf na ślub w Warszawie czy mniejszych miejscowościach najczęściej swoją pracę rozpoczyna od godz. 10:00. Pozostaje to oczywiście w indywidualnej gestii par, ale nieczęsto praca zaczyna się popołudniu. W stolicy z pewnością łatwiej zobaczyć na ulicy fotografa, który fotografuje zakochanego pana młodego, który nie pochodzi z Polski. W Warszawie łatwiej o ślub polsko-hinduski, polsko-amerykański, polsko-irlandzki, polsko-angielski, etc. Takie śluby wymagają od fotografa wykonującego np. zdjęcia plenerowe w Warszawie większego przygotowania się do pracy. Wielokulturowość i różne pochodzenie zakochanych może skutkować pojawieniem się mniej oczywistych momentów w dniu ślubu. Warto o to podpytać przed ślubem, żeby każdy ważny dla pary młodej moment został uwieczniony.

Różnica kulturowa, nie tylko podczas reportażu ślubnego w Warszawie oczywiście, wpływa także na przebieg tego dnia i to, jak przebiega logistyka reportażu. W Polsce nie przeszkadza często to nikomu, jeśli pan młody zobaczy swoją przyszłą żonę jeszcze przed wejściem do kościoła. W przypadku innych narodowości pani młoda często przeznacza więcej czasu na ujęcia z druhnami, jedzie sama lub z ojcem do kościoła, aby jej przyszły mąż zobaczył ją po raz pierwszy dopiero, kiedy będzie kroczyć w stronę ołtarza. W mniejszych miastach ciężko o taką sytuację. Ponieważ ceremonia zaślubin odbywa się w dwóch językach, o wiele łatwiej o księdza, który udziela sakramentu ślubu, w większych miastach. Nie jest to reguła, ale wydaje się, że trudniej o taki "komfort" na wsiach. Pomimo, że uwielbiam romantyczne kapliczki i kościółki na polskich wsiach, to architekturę kościołów w Warszawie, jeśli długo fotografujesz, trudno pomylić z innym miastem.

Pary zainteresowane reportaże ślubnym, sesją zaręczynową lub sesją ślubną w Warszawie zapraszam do kontaktu.


Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie - ślub polsko-szkocki

Reportaż w Warszawie - kościół

Kościoły w Warszawie

Ale oczywiście nie wszystkie ceremonie zaślubin odbywają się w kościołach. Coraz częściej śluby odbywają się na wolnym powietrzu, w hotelach lub w domach weselnych. W przypadku ślubów poza Warszawą (dotyczy to także innych dużych miast) trudniej o tego typu lokalizacje. Na polskiej wsi, raczej wszystko się dzieje zgodnie z tradycją, czyli w kościele lub USC. W Warszawie i okolicach nietrudno o takie klimaty i fotografie ślubne:

Kościoły Warszawa

Mesza w Warszawie

Reportaż ślubny w Warszawie

Idealne miejsce na ślub Warszawa

Najlepsze miejsca na ślub w Warszawie

Miejsce na ślub w Warszawie
Wszystkie zdjęcia wykonałem pracując jako fotograf ślubny Warszawa

Polecane miejsca ślubu w WarszawieWesele w Warszawie
Reportaż ślubny Warszawa

Ale oczywiście nie można założyć, że reportaż ślubny w Warszawie i przypadkowy fotograf jest gwarantem pięknych zdjęć. Nie! W każdym zakątku świata można znaleźć utalentowanego fotografa ślubnego. Są przecież kadry, które można stworzyć w oderwaniu od miasta, czy pięknej architektury. To portrety, zdjęcia detali ślubnych, emocjonalne zdjęcia z reportażu. Oto kilka przykładów kadrów ślubnych, które fotograf ślubny może stworzyć niemal w każdej lokalizacji:

Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie


Reportaż w WarszawieReportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Reportaż w WarszawieReportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie
Fotograf na wesele Warszawa ma za zadanie uchwycić nie tylko wzruszające momenty ceremonii zaślubin, ale także chwile szampańskiej zabawy

Reportaż w Warszawie

Klimatyczna Warszawa w plenerze ślubnym


Ślubna sesja plenerowa w Warszawie, czy to w dniu ślubu, czy po nim, będzie tym łatwiejsza, im sprawniej fotograf ślubny będzie pracował z parą młodą. W dniu ślubu zwykle do dyspozycji jest od 20 minut do 20 godzin, ale trzeba pamiętać o czasie, który potrzebny jest na parkowanie lub na dojście do konkretnej lokalizacji. Na sesję w dniu ślubu biorę zwykle ze sobą wszystkie obiektywy, które towarzyszą mi podczas całego reportażu ślubnego w Warszawie lub innych miastach Polski. 

Osobiście kocham miejski klimat Warszawy, ale potrafię się także fotograficznie zatracić wchodząc do pięknych parków stolicy. Jeśli nie znacie Warszawy warto skorzystać z bardzo popularnych i sprawdzonych lokalizacji, tak aby ślubna sesja plenerowa w Warszawie była udana, a Warszawa okazała się pomocna w budowaniu kadrów. W zależności od czasu i możliwości logistycznych, polecam m.in.
 • Pałac i park w Wilanowie,
 • Stare Miasto,
 • Okolice Centrum Nauki Kopernik i Park Odkrywców,
 • Nadwiślańskie plaże,
 • Biblioteka Uniwersytecka,
 • Park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego z charakterystycznymi schodami,
 • Pałac Kultury i Nauki,
 • Park w Arkadii i Nieborowie,
 • Gmach Politechniki Warszawskiej,
 • Łazienki Królewskie,
 • Kampinoski Park Narodowy.


Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Plener ślubny w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Plener ślubny w Warszawie

Reportaż w Warszawie

Plener w Warszawie


Sprawdzony fotograf na wesele – Warszawa

Pamiętajcie, że fotografie ślubne nie ograniczają się tylko do zdjęć wykonanych w trakcie ceremonii czy na specjalnie zaplanowanej sesji. Bardzo ważnym elementem pracy każdego fotografa ślubnego z Warszawy jest uchwycenie emocji towarzyszącym Parze Młodej i ich gościom podczas wesela. Reportaż ślubny musi wiernie oddawać najważniejsze chwile tego wyjątkowego dnia. Dlatego tak istotna jest wcześniejsza rozmowa z usługodawcą oraz ustalenie tego, czego wymagacie od pracy zamówionego fotografa na ślub i wesele w Warszawie.

Nie zapomnijcie o tym, aby dobrze zapoznać się ze stylistyką zdjęć tworzonych w czasie pleneru ślubnego w Warszawie lub przyjęcia weselnego. Na wypełniony nimi album będziecie patrzeć latami, więc musicie być z nich w 100% zadowoleni.Powodzenia i zapraszam do obejrzenia mojej galerii zdjęć ślubnych, nie tylko oczywiście z Warszawy na: www.moment.com.pl/portfolio

Reportaż w Warszawie