Blog

Ślubna sesja plenerowa nad morzem w Gdańsku, czyli plener ślubny i fotograf ślubny na Pomorzu

Gdzie nad morzem znaleźć miejsce na sesję plenerową? Czy fotograf ślubny w Gdańsku może znaleźć ciekawe zakątki dla pary młodej? Cy warto zorganizować plener ślubny nad morzem? Czy ślubna sesja plenerowa w Gdańsku ma sens? 

Ślubna sesja plenerowa nad morzem w Gdańsku - czy to ma sens?
Niejedna Para marzy o tym, aby zrealizować swój plener ślubny nad Bałtykiem. Gdańsk jest z pewnością jednym z najbardziej popularnych miast. Czy jednak miasto to daje szansę Parze oraz fotografowi ślubnemu na realizację pleneru marzeń? Czy w każdym miesiącu miasto sprzyja planom Par? Czy fotograf ślubny jest w stanie o każdej porze dnia stworzyć niezapomniane zdjęcia ślubne z sesji plenerowej? Na pierwszy rzut oka - odpowiedź sama ciśnie się na usta. Tak! Czy aby na pewno? Wydaje się, że na końcowy sukces musi złożyć się kilka czynników. Zacznijmy od samego początku... Po warsztatach z www.AkademiaNikona.pl z moim aparatem Nikon D5 ruszyłem w poszukiwaniu kadrów w Gdańsku... Dziś czas na wpis bez zdjęć ślubnych i bez ujęć par młodych. Dziś wpis blogowy wyłącznie poświęcony miejscom. Mógłbym oczywiście zasypać Was zdjęciami z sesji plenerowych, ale dziś tego nie zrobię. Skupmy się na inspiracji i na miejscach idealnych na ślubne sesje plenerowe.
Co dla Pary ślubnej oznacza plener nad morzem? Czy tematem przewodnim ma być plaża i złoty piasek? Czy raczej chodzi o klimat pięknego Gdańska i klimat Motławy wystarczy? Fotograf ślubny musi koniecznie przygotować się do sesji i poznać wizję i oczekiwania Pary. Dodatkowo, jeśli sesja ślubna będzie zorganizowana w środku dnia - przy ostrym słońcu - fotografowanie nad plaży będzie nie lada wyzwaniem. O wiele łatwiej skryć się przed silnym słońcem pomiędzy budynkami w Gdańsku. Jeśli Para marzy o zdjęciach na plaży, ślubna sesja plenerowa na Pomorzu powinna odbyć się wczesnym rankiem lub późnym popołudniem. Sesja miejska natomiast w Gdańsku może być zrealizowana niemal o każdej porze dnia.

Najpiękniejsze miejsca w Gdańsku na plener ślubny


Jeśli ktoś spędzi chociaż pół dnia w okolicach Starego Miasta w Gdańsku - nie będzie musiał dłużej szukać. Architektura, niesamowity klimat, romantyczne uliczki, wciąż liczne ciche zakątki to raj dla fotografa ślubnego. Poniżej kilka kadrów, gdzie fotograf ślubny, ale i nie tylko, może poczuć klimat, o którym piszę. Kadry w sercu tworzą się same...
Podwale Przedmiejskie, Kamienna Grobla, Szopy, Kładka nad Motławą na Ołowiance, Rybackie Pobrzeże - to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić z Parą. Wszystkim znana ulica Mariacka to kopalnia kadrów. Mam wrażenie, że wprawny fotograf ślubny w Gdańsku jest w stanie zrealizować plener ślubny wyłącznie na tej jednej magicznej uliczce. Oczywiście bardzo wczesna pora dnia ułatwi zadanie - w czasie wakacji popołudniu uliczka jest pełna turystów i trudno i klimatyczny kadr.

Gdybym np. miał w dniu ślubu wybrać miejsce na krótki plener ślubny w Gdańsku - wybrałbym właśnie ul. Mariacką i jej niepowtarzalny charakter. Jej przedproża ciągną się niemal przez całą długość ulicy - to prawdziwe marzenie niemal każdego fotografa ślubnego. Co ułatwia życie Parze to fakt, że uliczka jest zamknięta dla ruchu kołowego. To prawdziwy fotograficzny rarytas! Od najbliższych parkingów dzieli Pary i fotografa ślubnego zwykle parę minut marszu, a to także ważny punkt dla tych, którzy planują swój plener ślubny. Ulica Mariacka w Gdańsku to niewątpliwie najpiękniejsza i jednocześnie zachwycająca uliczka Gdańska z kompletnie zrekonstruowanymi przedprożami. To cudownie oddające niepowtarzalny czar i charakter starej zabudowy Gdańska miejsce. Magia kadrów dla wprawnego fotografa ślubnego! Pary, które planują swój plener ślubny zapraszam do kontaktu: fotograf ślubny. O ile mi wiadomo, w połowie XIV wieku ul. Mariacka w Gdańsku nie mogła jeszcze przebiegać od pięknego kościoła do samej Motławy. Dziś wygląda to pięknie. Ale wszystko zmieniło się z chwilą wybudowania Bramy Mariackiej. To jakże rozpoznawalne dzieło z obu stron ozdobione jest granitowymi płytami z triadą herbów: Gdańska, Prus Królewskich i Polski
Oczywiście nie zapominam o tych, którzy marzą jednak chęć posiedzieć na piasku - plaże w Gdańsku są piękne i bezpieczne. Jednak w okresie letnim należy liczyć się z ogromną ilością turystów. Im dalej w stronę Gdańska Oliwy, tym łatwiej o kadr. Pamiętajcie, że czasem dla sesji na plaży warto ominąć znane ośrodki i miasta. Plaże często wyglądają podobnie, a "wrogiem" fotografa ślubnego są turyści, którzy utrudniają pracę. Aby kadry wyszły wyjątkowo - warto wybrać doświadczonego fotografa ślubnego, który panuje nad światłem. W sieci można znaleźć wiele zdjęć ślubnych z "przepalonymi" welonami i sukniami ślubnymi. Zbyt wiele... Pary młode zachęcam koniecznie do przejrzenia portfolio fotografa przed podpisaniem umowy - a tu moje zdjęcia ślubne. Również serdecznie zapraszam do zapoznania się z moimi kadrami.Mieszkańcom południowej części Polski przypomną, iż obecnie podróż samochodem do Gdańska ze Śląska trwa ok. 5 godzin. Może warto rozważyć Pomorze jako miejsce na ślubną sesję plenerową po ślubie? Jak radzę sobie z wyzwaniem, że przychodzi mi fotografować w "znanym" miejscu? Jak uciec od rutynowych kadrów? Od bylejakości? Ja znalazłem proste rozwiązanie - nie oglądam zdjęć innych fotografów ślubnych z miejsc, w których przyjdzie mi fotografować. Chcę fotografować sercem, budując moje własne kadry...Idealne miejsca na plener ślubny, gdzie ślubna sesja plenerowa powinna się udać w Gdańsku to:

- Gdańsk Stare Miasto,
O tym już pisałem... Plenerowa sesja ślubna w Gdańsku w okolicach Starego Miasta to niemal fantastyczny pomysł dla tych Par, które kochają architekturę, stare kamienice oraz piękne, zdobne bramy. Są jednak tacy, którzy twierdzą, że ta część Gdańska pięknieje dzięki inwestycjom i okolice ul. Mariackiej w Gdańsku oraz Wyspa Spichrzów wcale nie zyskują... Z drugiej jednak strony ilość plenerów ślubnych rośnie w tej części Gdańska... 

- Wyspa Sobieszewska oraz Górki Zachodnie,
Jakże piękna... Jest to jedno z moich ulubionych miejsc w Gdańsku, nie tylko jako plener do zdjęć, ale także jako wspaniałe miejsce do rodzinnych spacerów. Szeroka plaża i pas nadmorski są zdecydowanie mniej tłoczne niż plaże w Gdańskim Brzeźnie, Jelitkowie czy Stogach. Idealne miejsce na zdjęcia z morzem a nie z parawanami w tle;) Urozmaicony teren otaczającego lasu tworzy niesamowitą scenerię. Wyspa Sobieszewska to zdecydowany faworyt na romantyczną sesję ślubną niezależnie od pory roku.

- Europejskiego Centrum Solidarności,
Przepiękne przęsła starego wiaduktu tuż nad torami, które łączą Aleję Zwycięstwa z ulicą Jana z Kolna w Gdańsku wydają się być pięknym miejscem na sesję plenerową w Gdańsku. Fotograf ślubny musi jednak pamiętać, iż ogromne dźwigi oraz industrialne budynki i długo niemalowane płoty nie są dla każdego. Jeśli zależy nam na miłości i miękkich kadrach być może warto wybrać się w inne zakątki Gdańska. 

- Trójmiejski Park Krajobrazowy, czyli zielone polany,
Myśląc o parku na Pomorzu, nie sposób zapomnieć o parku w Gdańskiej Oliwie. Jakże popularne miejsce. Tych, którzy chcą zobaczyć kilku fotografów ślubnych na raz, zapraszam do Gdańska Oliwy. Ale nie możemy zapomnieć oczywiście o innych miejscach. Jakich? Czeka na nas: Góra Gradowa, pobliskie tereny Centrum Hewelianum, zielony Park Reagana, klimatyczny Park Oruński. Popularność zyskuje także Park w Brzeźnie oraz nowa promenadą przy Falochronie Zachodnim.

- budynki Garnizonu oraz gdański browar,
Zabytki i interesujące miejsca, które mogą stać się miejscami dla sesji plenerowych to m.in.
Browar we Wrzeszczu przy ul. Kilińskiego oraz Staw Browarny
Nowa Synagoga z II wieku,
Kościół pw. św. Stanisława BM,
Dwór Studzienka,
Park Kuźniczki,
Politechnika Gdańska,
ul. Wajdeloty...

Zapraszam do kontaktu i obejrzenia moich zdjęć: zdjęcia ślubne oraz moje portfolio.