Blog

Fotografia ślubna w Krakowie – propozycje miejsc na sesję plenerową

Kraków to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych i najbardziej symbolicznych miejsc na mapie Polski. Trudno więc dziwić się, że wśród par planujących wesela i fotografię ślubną na wyjeździe to właśnie stolica Małopolski cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Gdzie jednak znaleźć miejsce na sesję plenerową w Krakowie? Jakie propozycje i aranżacje może zaproponować Wam fotograf ślubny w Krakowie? Czy sesja ślubna w Krakowie jest w ogóle warta zachodu?

Fotograf ślubny Kraków radzi – czy to dobre miejsce na ślub i sesję fotograficzną?

Kraków już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród młodych par i fotografów ślubnych, często stanowiąc tło dla najpiękniejszych weselnych sesji zdjęciowych zarówno w kościołach, jak i w plenerze. Dlaczego właśnie Kraków? Stolica Małopolski jest nie tylko wyjątkowo rozpoznawalna na mapie Polski i Europy, ale też jako jedno z niewielu miast może pochwalić się dużą liczbą zabytkowych kościołów, wyjątkowej architektury i magicznych plenerów, które zachwycą bez wyjątku wszystkich zebranych gości.

Sesja plenerowa - Wawel KrakówSesja plenerowa Wawel Kraków


Kraków oferuje nie tylko kościoły, ale i całą masę miejsc i domów weselnych pozwalających na organizację ślubu, przyjęcia weselnego i fotografii ślubnej w każdym stylu. Z powodzeniem przygotujemy tu sesję zdjęciową w sali weselnej w stylu vintage, znajdziemy najlepszą weselną stodołę na ślub w stylu boho czy wynajmiemy salę balową na bajkowy ślub w stylu rodziny królewskiej. Liczne domy weselne, hotele, pałacyki, a także plenerowe miejsca na organizację wesela w Krakowie dają młodym parom naprawdę duże pole wyboru.

Kraków to wreszcie miejsce wielu atrakcji, które dla fotografa weselnego oraz specjalistów planowania ślubów są najlepszym punktem zaczepienia przy urozmaicaniu wydarzeń w dniu wesela. Realizując sesję ślubną plenerową w Krakowie nie musimy trzymać się jednej lokalizacji – setki ciekawych miejsc kulturalnych, zabytkowych budynków, rozpoznawalnych atrakcji czy nietypowych widoków to najdoskonalsze tło na różnorodną, choć w dalszym ciągu spójną i ciekawą sesję weselną w Krakowie.

Fotografia ślubna Kraków – jakie lokalizacje wybrać?

Zależnie od stylu, w jakim chcecie zorganizować swój ślub i wesele, liczby zaproszonych gości oraz budżetu, jakim dysponujecie, w Krakowie można znaleźć naprawdę wiele ciekawych miejsc do organizacji zarówno uroczystości ślubnej, jak i późniejszego przyjęcia weselnego. To samo tyczy się sesji ślubnej. Podczas wyboru fotografa na ślub w Krakowie warto zwrócić uwagę na to, jak dobrze zna on miasto i czy będzie potrafił wybrać lokalizację odzwierciedlającą Wasz charakter i przyjętą stylistykę.

Krakowskie kościoły na sesję ślubną

Tradycyjny ślub w kościele? W Krakowie nie będzie z tym najmniejszego problemu. Wśród najpopularniejszych lokalizacji, w których w kolejce do ślubu ustawiają się pary nie tylko polskie, ale i zagraniczne, zdecydowanie należy wymienić:

Kościół Św. Anny 11, 30-962 Kraków

Bazylika Mariacka w Krakowie, Plac Mariacki 5, 31-042 Kraków

Fotografia ślubna - Bazylika Mariacka w Krakowie

Fotografia ślubna Kraków – Bazylika Mariacka

Zarówno Kościół Św. Anny, jak i Bazylika Mariacka prezentują się dobrze na zdjęciach – wnętrza zabytkowych kościołów zostały doświetlone na tyle dobrze, że z pomocą odpowiedniego sprzętu i wieloletnim doświadczeniem fotograf ślubny z Krakowa jest w stanie stworzyć najbardziej magiczne zdjęcia z uroczystości ślubu jeszcze w kościele, otwierając nimi przygotowany na koniec reportaż. Pamiętajmy – album ślubny nie ma być kolekcją przypadkowo zrobionych zdjęć, a piękną opowieścią opisującą wydarzenia z całego ślubu i emanującą emocjami, jakie tego dnia towarzyszyły wszystkim zgromadzonym w kościele, na sali weselnej czy sesji plenerowej.

 Sesja ślubna - Kościół Św. Anny w Krakowie Fotografia ślubna – Kościół Św. Anny w Krakowie

Plenery na ślub w Krakowie

O ile śluby kościelne są w dalszym ciągu niezwykle popularne i w Krakowie nie brakuje na nie miejsca, coraz większym zainteresowaniem cieszą się także cywilne śluby plenerowe odbywające się poza urzędem stanu cywilnego. Kraków jest miejscem na tyle malowniczym, że ciekawych propozycji na organizację ślubu cywilnego w plenerze z pewnością nie zabraknie tu żadnemu wedding plannerowi. Według nas, na szczególne uznanie zasługują przede wszystkim ul. Grodzka i ul. Kanonicza w Krakowie oraz tradycyjny, choć dalej nieoklepany i zawsze magiczny Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie.

W niedalekiej odległości od Rynku Głównego tuż przy placu św. Marii Magdaleny, u zbiegu ulic Grodzkiej i Kanonicznej, plenerowe śluby cywilne powoli stają się codziennością. Lokalizacja zachwyca nie tylko na żywo, ale i na zdjęciach – jeśli pogoda dopisze, fotografia ślubna na ulicy Kanonicznej, na tle zieleni i zabytkowych kościołów i architektury Krakowskiej to często prawdziwe dzieło sztuki. Podobnie wygląda sprawa Zamku Królewskiego na Wawelu, na którym na fotografii weselnej możemy uchwycić zarówno sam zabytkowy zamek, jak i okolicę z pięknym widokiem na Wisłę.

Sale weselne, które polecam jako fotograf ślubny Kraków

Szukasz ciekawej sali weselnej w Krakowie? Dużym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie hotele oferujące organizację przyjęć weselnych, gwarantujące nie tylko dobrą zabawę, ale i piękną oprawę wizualną całego przyjęcia. Jako fotograf na wesele w Krakowie szczególnie polecam:

Hotel Sheraton w Krakowie, ul. Powiśle 7, 31-101 Kraków

Fotografia ślubna - Hotel Sheraton w Krakowie

Fotografia ślubna ślubną  Hotel Sheraton w Krakowie

Hotel Stary w Krakowie, ul.Szczepańska 5, 31-009 Kraków

Fotografia ślubna - Hotel Stary w Krakowie

Fotografia ślubna – Hotel Stary w Krakowie

Obydwa miejsca, ze względu na swoje położenie oferują przestronne, dobrze oświetlone i ozdobione zgodnie z tematyką wesela sale z doskonałym widokiem na okolicę oraz idealnymi warunkami na fotografię ślubną w Krakowie. Spora ilość oświetlenia naturalnego oraz dodatkowych świateł obecnych na sali w ramach dekoracji tworzy we wnętrzach iście bajkową atmosferę, którą przy dobrym ustawieniu aparatu uda nam się uchwycić w każdym szczególe. Jeśli wesele odbywa się latem, światło wpadające do sal weselnych podczas złotej godziny idealnie podkreśla urok całego wnętrza – trudno się nie zachwycać, gdy każde zdjęcie wychodzi tu niemalże bez najmniejszego wysiłku.

Restauracja Wierzynek, Rynek Główny 16, 33-332 Kraków

Fotografia ślubna w Restauracji Wierzynek - Rynek Główny w Krakowie

Fotografia ślubna Kraków  Restauracja Wierzynek, Rynek Główny w Krakowie

Planujesz mniejsze wesele w restauracji? Sala restauracji Wierzynek na Rynku Głównym w Krakowie z pewnością spełni wasze oczekiwania i pomieści zaproszonych gości przy uroczyście zastawionych stołach oraz na parkiecie. Cechą charakterystyczną restauracji Wierzynek jest nawiązanie do sal balowych minionych wieków – mamy tu salę Kolumnową w stylu doryckim, salę Wierzynkową nawiązującą do królewskich dworów z XVII i XVIII wieku, salę Krakowską przypominającą dawne czasy Miasta Królów Polski i wiele innych, inspirowanych historią sal zdobionych wiekowymi obrazami i ciekawymi detalami architektonicznymi. Fotografia ślubna będzie w tych wnętrzach zdecydowanie nietypowa i jeśli chcesz przyciągnąć uwagę, Restauracja Wierzynek może być strzałem w 10.

Sesja ślubna w plenerze – Kraków i okolice

Ślubna sesja plenerowa w Krakowie? Do wyboru mamy tu tyle miejsc, że nie sposób wymienić je wszystkie. Wśród ciekawszych ujęliśmy więc propozycje, które mają szansę zadowolić każdą młodą parę i pozwolą stworzyć wyjątkowe, magiczne zdjęcia z najpiękniejszego dnia w Waszym życiu.

Na początek zieleń. Uciekając od standardowego tła krakowskiej architektury, zabytkowych kościołów i zamków, na sesję plenerową w Krakowie można wybrać liczne parki i doliny budujące tło przywodzące na myśl magiczny las. Proponujemy między innymi Dolinę Kobylańską i Tenczyński Park Krajobrazowy, które nadadzą całej sesji ślubnej wyjątkowego charakteru.

Sesja ślubna w górach? Jura Krakowsko-Częstochowska obfituje w skałki i punkty widokowe pozwalające na wykonanie pięknych sesji zdjęciowych z niezwykłymi, rozciągającymi się w tle widokami na okoliczne doliny i lasy. Choć nie odwrócą uwagi od pary młodej, zdecydowanie zmienią perspektywę patrzenia na ideę fotografii ślubnej.

Podróżując w głąb Krakowa, ciekawym pomysłem na sesję ślubną będzie Ogród Botaniczny, w którym sesję taką można zamówić za zaledwie 200 zł. Zieleń doskonale podkreśla biel sukni panny młodej i pozwala doskonale wyostrzyć sylwetki młodej pary na naturalnym, rozmytym tle. Każdy fotograf ślubny z Krakowa poleci ten ogród szczególnie wiosną i latem, gdy na miejscu spotkać można wiele kwitnących roślin dających kolejną warstwę tła dla sesji fotograficznych.

Odpowiedni fotograf ślubny – Kraków

Bez względu na to, czy decydujecie się tylko na zdjęcia podczas ślubu i przyjęcia weselnego, czy też rozbudowany reportaż ślubny, ważny jest sprawdzony fotograf. Jeśli wybierzecie tę drugą opcję, pamiętajcie, że musi on wówczas doskonale znać miasto i wszystkie te miejsca, w których zdjęcia wychodzą naprawdę świetne. Oprócz tego kluczową kwestią, w trakcie poszukiwania fotografa na wesele w Krakowie jest jego charakter i profesjonalizm. Musicie znaleźć osobę odpowiadającą Wam pod każdym względem. Dobry fotograf ślubny spowoduje, że nawet nie odczujecie jego obecności. Dzięki temu będziecie zachowali się naturalnie, co zawsze dobrze wychodzi na zdjęciach.

Fotograf na wesele Kraków – dlaczego powinniście wybrać MOMENT?

Ślub i wesele to najważniejsza uroczystość w życiu każdej pary. Kluczowa jest tu umiejętność uchwycenia wszystkich wzruszających chwil. Tworzony w ten sposób album pełen wspomnień będzie przez lata cieszyć oko i przypominać o pięknych momentach. Jeśli wciąż poszukujecie odpowiedniego fotografa na ślub w Krakowie – przejrzyjcie moje porfolio.

Ślub w Krakowie to dobry wybór

Niezależnie od tego, czy planujesz małą uroczystość w kościele, czy większe przyjęcie weselne wraz z rozbudowaną sesją zdjęciową w lokalizacji i w plenerze, Kraków wydaje się być jednym z najciekawszych miejsc w Polsce sprzyjających każdego rodzaju sesjom weselnym. Pomimo popularności, w dalszym ciągu jesteśmy w stanie stworzyć tu unikalną fotografię ślubną z Krakowa z ujęciami, które zachwycą zarówno Parę Młodą, jak i wszystkich gości podziwiających zdjęcia rok, dwa, czy kilkanaście lat po ślubie.