Blog

Trzeci ebook dla fotografów „Zrozumieć światło" w sprzedaży | The third ebook for photographers "Understanding light" on sale

Parę tygodni minęło od publikacji ostatniego ebooka „Tajemnice Photoshop”, a dziś niespodzianka i... nowy ebook

Oddaję w Twoje ręce moje trzecie, najnowsze opracowanie: „Zrozumieć światło – ebook dla fotografów„. Szczegóły na: www.SzkolaObrazu.pl Podczas tworzenia nowego ebooka kierowałem się kilkoma wytycznymi:

  • jak najwięcej praktycznych przykładów,
  • jak najmniej technicznego ględzenia.

Wiem, jakim wyzwaniem jest zapanowanie nad światłem zastanym. Jak często nie mamy wpływu na porę dnia, gdy musimy fotografować. Mam świadomość, jak trudno czasem tworzyć dobre portrety walcząc z bardzo mocnym światłem popołudniowym lub z uciekającym słońcem wieczorem.

Tworząc tego ponad 280-stronicowego ebook’a, przygotowałem dla Ciebie, Czytelniku, zestawienie efektów, jakie można uzyskać stosując różny sprzęt, blendę, parasolkę, video light’a, lampę błyskową, przewód synchronizacyjny, etc…

Nie skupiałem się jednak na ich prostym wykorzystaniu. Przygotowałem przykłady zdjęć, które powstały o poranku, popołudniu, przy ostrym świetle bocznym, pod światło, ze światłem górnym oraz, co ważne, podczas sesji wieczornej. Starałem się także łączyć niektóre z elementów, np. blendę z dyfuzorem Gary Fong, czy video light’a z lampą błyskową na kablu synchronizacyjnym. W opracowaniu zobaczysz jaki efekt przynosi stosowanie parasolki, zmiana pomiaru światła, czy korekcja ekspozycji… Zdziwisz się, jak często automatyka nie radzi sobie z poprawnym oddaniem na matrycy tego, o czym marzysz, aby uchwycić na swoim zdjęciu.