Blog

Luksusowy ślub i styl glamour – na co fotograf powinien zwrócić uwagę fotografując luksusowy ślub w stylu glamour?

Nie pieniądze decydują o tym, jak bardzo udane będzie wesele i jak długo przetrwa miłość. Niemniej luksusowy ślub w stylu glamour wymaga od fotografa ślubnego czujności, aby zdjęcia ukazywały estetyczny przepych, luksus i piękno, czyli jednym słowem: styl glamour. Jak zdefiniować: luksusowy ślub i styl glamour? Jak taki ślub różni się od zwykłego ślubu? Oto kilka myśli i spostrzeżeń z mojej codzienności fotografa ślubnego... 

Social media icons

Jak zaplanować i przygotować najpiękniejszy plener ślubny? Ślubna sesja plenerowa bez wpadki.

Jak zaplanować i przygotować najpiękniejszy plener ślubny? Co fotograf ślubny i para młoda muszą wiedzieć o plenerze ślubnym? Co fotograf ślubny i przyszła para młoda powinni zrobić, aby plener ślubny zaowocował najpiękniejszymi zdjęciami? Oto kilka wskazówek... 
Social media icons

Polsko-szkocki ślub, czyli szkockie tradycje weselne i ślub w szkocką kratę w Polsce

Można pomyśleć, że Szkoci są legendarnymi sknerusami. Jako fotograf ślubny mogę szepnąć, iż nic bardziej mylnego. Chciałem podzielić się z Wami dziś moim szkocko-polskim reportażem. Reportażem pełnym pięknych polskich i szkockich tradycji. Reportażem, który mam nadzieję udowadnia, że miłość nie ma granic.
Social media icons

Sesja plenerowa w Wenecji, czyli fotograficzny plener ślubny i romantyczna Wenecja.

Kilka przemyśleń i fotograficznych wskazówek dla tych, którym marzy się fotograficzna sesja plenerowa w Wenecji, czyli plener ślubny i romantyczna Wenecja.
Social media icons

Najlepszy fotograf ślubny Polska - czy ktoś taki istnieje? Kim jest najdroższy fotograf ślubny w Polsce?

Czy najlepszy fotograf ślubny i najdroższy fotograf ślubny w Polsce to ta sama osoba? Kto decyduje o tym, kto jest na jakim poziomie? Czy ranking fotografów ślubnych ma sens? Kim jest najdroższy fotograf ślubny w Polsce? 


Social media icons

Najczęstsze błędy, które popełniają pary młode w dniu ślubu

Kiedy fotografujesz śluby kilkanaście lat, zaczynasz zauważać najczęstsze błędy, które popełnia pani młoda lub para młoda wspólnie. To małe, często niezauważalne przez innych błędy, które często nie rujnują dnia ślubu, ale mogą wpłynąć negatywnie na odbiór tego pięknego dnia lub mocno utrudnić jego przebieg.


Social media icons

Najważniejsze ujęcia w dniu ślubu. Reportaż ślubny i zdjęcia ślubne.

Przygotowałem dla Was listę zdjęć i najważniejsze ujęcia w dniu ślubu. To pewnego rodzaju zbiór ujęć, które zwykle przeważają wśród zdjęć ślubnych, które opowiadają historię tego cudownego dnia. Nie oznacza to, że każdy reportaż ślubny musi być taki sam. To raczej drogowskaz dla fotografów i przydatne lektura dla młodych par! Ten przykład "zaplanowanego" reportażu ślubnego nie może oczywiście wprowadzić sztuczności. Zdjęcia ślubne nadal muszą być spontaniczne i ze świeżym spojrzeniem.

Social media icons

Jak dodać zdjęcia na story i relacje na Instagram z komputera i przyspieszyć pracę fotografa ślubnego?

Wiesz, że istnieje sposób, aby dodawać zdjęcia / story / relacje z poziomu komputera? Co więcej nie trzeba dodatkowych programów, logowań, etc. Sprawdź, jak zwiększyć wydajność w pracy i codziennym prowadzeniu konta na Instagramie!
Social media icons

Jak zapanować nad nerwami?

Fotografia ślubna nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście mamy do wyboru cały szereg książek i poradników, które podpowiedzą nam, jak robić dobre zdjęcia, jak pracować światłem oraz jaki wybrać sprzęt. Brakuje w nich niestety porad, w jaki sposób radzić sobie z nerwami, które często są największa bolączką początkującego fotografa.
Social media icons

Jak wybrać fotografa ślubnego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego? Kilka wskazówek dla zakochanych Par. Czy fotograf ślubny musi być koniecznie z Warszawy?
Social media icons